Shkatërrohet banda e trafikut të drogës në Spanjë, mes të arrestuerve disa shqiptarë

Shkatërrohet banda e trafikut të drogës në Spanjë, mes të arrestuerve disa shqiptarë

Policia shqiptare ka shkatërruar një bandë trafiku drogre, ku dominonin shqiptarët. Mediat iberike theksojnë se gjatë operacionit të zhvilluar më 16 prill ku u lzhvilluan 16 kontrolle, ranë në pranga 19 persona.

Siaps asaj që raportojnë mediat shumica e të arrestuarve ishin me origjinë shqiptare.

Operacioni i Gardës Civile synonte çmontimin e plantacioneve të ndryshme të marijiuanës që janë nën vëzhgim prej kohësh. Operacioni është shtrirë në qytetet Mont-roig del Camp në Miami Platja (Baix Camp), në Pratdip (Baix Camp) dhe në Ulldecona (Montsià).

Nga 19 të arrestuarit dy javë më parë, 9 janë në burg dhe 10 të tjerë u lanë të lirë.


Shtuar 11.05.2023 11:19