Shkaktoi 3 viktima dhe la 3 të plagosur në qendrën tregtare në Danimarkë, momenti kur autori i sulmit lëviz i qetë më pushkë në krahë (VIDEO)

Pamje të tjera të frikshme janë publikuar nga sulmi me armë zjarri në një qendër tregtare në Kopenhagen në Danimarkë, ku u vranë 3 persona dhe 3 të tjerë u plagosën.

Policia ka arritur të arrestojë autorin 22 vjeçar, 11 minuta pas sulmit.

Ndërkohë që së fundmi janë shfaqur disa pamje që tregojnë momentin kur personi i armatosur shetisnë në qendrën tregtare me armën në sup, para se të qëllonte mbi qytetarët e pafajshëm./albeu.com