Shitja e Chelsea, emra të njohur të sportit dalin në skenë

E ardhmja e Chelsea mbetet disi e paqartë, veçanërisht me afatin e fundit për ofertat për blerjen e klubit nga Roman Abramovich.

Dy emra të njohur të botës së sportit kanë dalë në skenë për të si kandidatët kryesorë për të blerë Chelsean.

Sipas “Sky Sport”, Sir Lewis Hamilton dhe Serena Williams po bëjnë gati ofertën me miliona paund për të konkuruar për t’u bërë pronarët e rinj të Chelsea Football Club./ h.ll/albeu.com


Shtuar 21.04.2022 12:10