Shi dhe ulje temperatuash, moti ndryshon papritur ditën e martë

Gjatë orëve në vijim pritet të kemi ulje të temperaturave si dhe shtim të vranësirave.

Sipas sinoptiknëve, dita e martë do të ketë ulje drastike të temperaturave krahasuar me ditën e hënë.

Gjatë ditës së nesërme i gjithë territori do të jetë i pëfshirë nga vranësirat të cilat do të jenë të shoqëruara me reshje të dendura shiu.

ndërkohë ndryshe nga dita e hënë ku temperatuat maksimale arritën në 20 gradë celcius, ditën e martë do të kemi një rënie me 6 gradë celcius.

/AlbEu.com/


Shtuar 20.03.2023 17:56