Sherr në Durrës/ Babë e bir plagosin me armë zjarri 25-vjeçarin, arrestohet babai, shpallet në kërkim djali

Pak më parë, një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Durrës, ku babë e bir kanë plagosur me armë zjarri një 25-vjeçar.

Policia bën me dije se 51-vjeçari është arrestuar, ndërsa vijon puna për kapjen e djalit të tij, 28-vjeç.

“Pas një konflikti të çastit, në një lokal, u plagos me armë zjarri një 25-vjeçar, rast për të cilin Policia arrestoi menjëherë një 51-vjeçar dhe po punon për kapjen e djalit të tij.

Rreth orës 03:20, dyshohet se pas një konflikti të çastit, në një lokal në lagjen nr. 13, ndërmjet shtetasve 25 vjeç, 40 vjeç dhe 28 vjeç, vëllezër, të tre banues në fshatin Fllakë, dhe shtetasve 51 vjeç dhe 25 vjeç, babë e bir, është plagosur me armë zjarri, në këmbë, 25-vjeçari, i cili është jashtë rrezikut për jetën.

Si rezultat i veprimeve të shpejta procedurale, është kapur dhe vënë në pranga njëri nga autorët e dyshuar të plagosjes, shtetasi 50 vjeçar, si dhe po punohet për kapjen e djalit të tij.

Në drejtimin e Prokurorisë së Durrësit, vijojnë hetimet për të përcaktuar përgjegjësinë penale të shtetasve të përfshirë në konflikt, si dhe për të provuar ligjërisht rrethanat e tjera të këtij rasti”, thuhet në njoftimin e policisë.


Shtuar 15.05.2024 12:43