Sherr mes të rinjve në Lezhë, nën hetim 4 persona, me tyre dhe dy vëllezër nga Kosova

Një sherr mes të rinjve ka ndodhur ditën e djeshme për motive të dobëta në Lezhë, i cili agravoi me përdorimin e sendeve të forta.

Sot policia ka nisur një hetim ndaj tyre. Bëhet fjalë për shtetasit: Ç.Z.,23 vjeç, Q.Z., 21 vjeç (vëllezër), banues në Kosovë,  A.J., 24  vjeç dhe A.J., 24 vjeç ( vëllezër ),  banues në Shengjin.

Njoftimi i policisë:

Lezhë

Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Lezhë proceduan penalisht për veprën penale “Dëmtime të tjera me dashje” ,kryer në bashkëpunim, shtetasit: Ç.Z.,23 vjeç, Q.Z., 21 vjeç (vëllezër), banues në Kosovë,  A.J., 24  vjeç dhe A.J., 24 vjeç ( vëllezër ),  banues në Shengjin.

Këta shtetas, ditën e djeshme, pas një konflikti për motive të dobëta, kanë goditur njëri-tjetrin me grushte dhe sende të forta ,ku  si pasojë kanë marrë dëmtime të lehta  të katërt dhe janë dërguar në spitalin Rajonal Lezhë, për mjekim.

Materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lezhë, për veprime të mëtejshme./albeu.com


Shtuar 21.06.2021 08:48