Sherr mes bandave në Itali, plagosen 3 shqiptarë

Tre të rinj shqiptarë kanë mbetur të plagosur aps një sherri masiv në Milano. mediat italiane raportojnë se shkak për sherrin dyshohet të jetë bërë një onflikt mes bandave shqiptare dhe atyre afrikane.

Pas konfliktit sherri degjeneroi në përdorimin e thikave, ndërsa njëri prej tre shqiptarëve të plagosur ndodhet në spital në gjendje të rëndë.

Autoritetet po punojnë për kapjen e autorëve, të cilët theksohet se janë anëtarë të bandës afrikano-veriore.


Shtuar 4.06.2023 17:24