Sevilla dërgon në shtëpi Juvenusin, kompletohen finalet e Europa League dhe Conference League

Tashmë dihen ekipet finaliste edhe në Ligën e Evropës dhe Ligën e Konferencës.

Roma-Sevilla do të jetë finalja e Ligës së Evropës, e cila zhvillohet më 31 maj në Budapest.

Roma e eliminoi Bayer Leverkusenin 1:0 me rezultat të përgjithshëm, kurse Sevilla eliminoi Juventusin pas vazhdimeve 3:2 rezultati i përgjithshëm.

Kurse, finalja e Ligës së Konferencës do të jetë Ëest Ham-Fiorentina, e cila zhvillohet më 7 qershor në Republikën Çeke.


Shtuar 18.05.2023 23:47