Sërish tërmet në Greqi, lëkundjet e forta ndjehen dhe në Korçë

Një tjetër tërmet i fortë është regjistruar këtë pasdite në Greqi, në Follorinë. Lëkundjet mësohet se janë ndjerë dhe në Korçë.

Sipas EMSC, epiqendra e tërmetit me magnitudë 4.3 të shkallës rihter, ka qenë 11 km në veriperëndim të Follorinës, ndërsa thellësia ka qenë 10 km.

Kujtojmë se para dy ditësh, mbrëmjen e së dielës, Follorina u godit nga një tërmet edhe më i fortë me magnitudë 6.6 të shkallës Rihter, ndërsa lëkundjet e tij u ndjenë në disa zona në Shqipëri, përfshirë këtu edhe Tiranën./albeu.com

 

 


Shtuar 11.01.2022 16:38