Sekuestrohen rreth 15 mijë euro në Muriqan, nën hetim 34-vjeçari që i kishte në “Range Rover”

Policia ka sekuestruar rreth 15 mijë euro në pikën kufitare Muriqan në vijim të kontrolleve për goditjen e paligjshmërisë. Pas sekuestrimit të parave, ka vënë nën hetim 34-vjeçarin që udhëtonte me automjetin e tij tip Range Rover.

Njoftimi:

Sekuestrohen 14.900 euro, procedohet penalisht 34-vjeçari që nuk i deklaroi në PKK Muriqan.

Shërbimet e Policisë Kufitare në Muriqan, në vijim të kontrolleve për goditjen e paligjshmërisë, bazuar në analizën e riskut dhe në kontrollet me përzgjedhje, në hyrje të RSH-së, kanë kaluar në vijën e dytë, për kontroll më të imtësishëm, automjetin tip “Range Rover”, me drejtues shtetasin T. B., 34 vjeç banues në fshatin Hot i Ri, Shkodër.

Gjatë kontrollit të ushtruar në automjetin e tij, shërbimet e Policisë Kufitare gjetën dhe sekuestruan 14.900 euro, të cilat ky shtetas nuk i kishte deklaruar sipas përcaktimeve ligjore në fuqi.

Në përfundim të veprimeve hetimore, specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Financiare të DVP Shkodër referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasin T. B., për veprën penale “Mosdeklarimi në kufi i të hollave dhe i sendeve me vlerë”.

Materialet iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprime të mëtejshme./albeu.com

Shtuar 20.11.2022 13:40