Rrugë e ndërtesa të shkatërruara, çfarë la pas tërmeti i fuqishëm në Tajvan (FOTO+VIDEO)

Një tërmeti me magnitudë 6.8 që goditi të dielën Tajvanin, pas një serie prej 76 tërmetesh të tjera që filluan të shtunën në mbrëmje. Përdoruesit e rrjeteve në Tajvan kanë ndarë imazhe të pasojave.

 

Siç mund ta shikoni dhe nga pamjet, tërmeti i fuqishëm ka shkatërruar ndërtesa, rrugë, qendra argëtimi, etj.

 

Kujtojmë se pas tërmetit në Tajvan u lëshua alarmi për cunami./albeu.com

 

Shtuar 18.09.2022 11:41