Rritja drastike e rasteve me COVID-19, Kosova shtyn nisjen e vitit të ri shkollor

Ashtu si Shqipëria, edhe Kosova ka shtyrë nisjen e vitit të ri shkollor për shkak të situatës pandemike të përkeqësuar.

Burime për gazetën Koha, bëjnë me dije se, viti I ri shkollor do të nisë me 13 shator.

Vendimi është marrë sot gjatë një takimi mes dy institucioneve dhe pritet të bëhet së shpejti njoftimi./albeu.com

 


Shtuar 26.08.2021 15:08