Rritet sërish numri i viktimave nga tërmeti në Turqi dhe Siri, mbi 7 mijë të vdekur

Është rritur sërish numri i personave që kanë vdekur nga tërmeti në Turqi dhe Siri.

Numri i përgjithshëm i vdekjeve tani ka shkuar 7,266.

Kjo vjen pasi ministri turk i shëndetësisë konfirmoi se 5,434 njerëz kanë vdekur në vend.

Në Siri, të paktën 812 njerëz kanë vdekur në zonat qeveritare dhe rreth 1,020 kanë vdekur në zonat e kontrolluara nga rebelët.


Shtuar 7.02.2023 20:05