Rrëzohet avioni në qytetin pranë Kievit, ngjarja afër me një çerdhe ku kishte fëmijë

Sipas raportimeve, një helikopter është rrëzuar pranë një çerdhe në qytetin ukrainas të Brovary, afër Kievit.

Guvernatori i Kievit raporton se ka viktima në vendngjarje dhe fëmijët ndodheshin në çerdhe në momentin e përplasjes.

Ndihmësi presidencial Kyrylo Tymoshenko ka thënë se ekuipazhet e emergjencës janë në vendngjarje dhe po bëhen kontrolle për viktimat.

“Ne po zbulojmë informacione për viktimat dhe rrethanat”, shkroi Tymoshenko në aplikacionin e mesazheve Telegram.


Shtuar 18.01.2023 08:33