Ronaldo dhe Dybala i dhurojnë fitoren Juventusit (VIDEO)

Juventus më në fund është rikthyer te fitorja duke mposhtur 2-1 në shtëpi Napolin, shkruan Albeu.com.

Ishte Ronaldo ai zhbllokoi shifrat duke realizuar në minutën e 13′.

Në pjesën e dytë realizoi Dybala i cili kishte vetëm 4 minuta që ishte futur si zëvendësues.

Ndërkohë, Napoli ngushtoi shifrat me Insigne i cili realizoi me penallti në minutën e  90′.

Pas 29 javësh Juventusi mban vendin  e 3 me 59 pikë, ndërsa Napoli renditet në vendin e 5 me 56 pikë. /albeu.com/

 

 

 


Shtuar 7.04.2021 20:39