Robin Krasniqi lëshon titujt nga dora pas 12 raundesh, Boesel shpallet fitues pas vendimit të gjyqtarëve

Tashmë ka përfunduar edhe ndeshja e madhe ndërmjet Robin Krasnqit dhe boksierit gjerman, Dominic Boesel.

Pas 12 rundesh Robin Krasniqi humbi këtë duel, ndonëse u duk se ishte më i mirë dhe luftarak se kundërshtari.

Por, me vendimin e gjyqtarëve u vendos që Boesel të rikthej titujt WBA dhe IBO. /albeu.com/


Shtuar 10.10.2021 01:36