Rikthehen vranësirat, njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash që do të sjellin mot të kthjellët në të gjithë territorin. Gjatë pasdites dhe mbrëmjes vranësirat do të intensifikohen.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 03°C në 14°C, në zonat e ulëta nga 10ºC në 22°C dhe në zonat bregdetare nga 12°C në 24°C.

Era do të fryjë në drejtim Jugor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 4 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm. Temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 04°C në 14°C dhe në zonat e ulëta nga 05°C në 17°C.


Shtuar 2.04.2021 08:11