Reshjet e dendura të shiut, Shushica rrezikon daljen nga shtrati, shembet ura në Selenica

Reshjet e dendura të shiut gjatë natës dhe mëngjesin e sotëm kanë fryrë lumin e Shushicës në Vlorë duke bërë që të rrezikojë daljen nga shtrati.

Gjithashtu, për shkak të motit të keq, ura e fshatit Mesaplik në Selenicë ka dalë jashtë funksionit duke bërë që të izolohen 300 banorë./albeu.com

 


Shtuar 11.12.2021 10:11