Reshjet e dendura bllokojnë Rrugën e Arbrit dhe by pass-in në qafën e Murrizit, radhë të gjata automjetesh

Moti i keq ka sjellë probleme në disa zona të vendit, duke shkaktuar përmmbytje ose vështirësi në qarkullim.

Si pasojë e reshjeve të dendura të shiut situata më problematike ka qenë sidomos në veri.

Rruga e Arbrit mësohet se është bllokuar e po ashu edhe by pass-i në qafën e Murrizit.

Gjithashtu mësohet se është krijuar radhë e gjatë automjetesh të cilat kanë mbetur të bllokuara. /albeu.com


Shtuar 21.01.2023 16:06