Reporteri i Shqipërisë në BE ngre alarmin: Grupet shqiptare luajnë rol aktiv në tregtinë e Kokainës (FOTO LAJM)

Reporteri i Shqipërisë në Bashkimin Evropian, David Lega, ka etiketuar Shqipërinë ndër vendet e Ballkanit që janë më aktivet në trafikun e Kokainës.

Ai shkruan në “Tëitter”, se duke iu referuar burimeve, grupe të Ballkanit, operojnë në vende si Britania e Madhe, Austria, Zvicra, Greqia dhe Belgjika, vende në të cilat, bandat shqiptare sipas tij luajnë një rol aktiv.

Sipas tij Shqipëria ka ende punë për të bërë që ta çoi në një nivel tjetër lunfën kundër narkotikëve.

Postimi i David Lega:

Disa burime vërtetojnë rolin e zgjeruar e grupeve të Ballkanit në tregtinë ndërkombëtare të kokainës dhe autoriteteve nga , , , , , , dhe grupet e identifikuara shqiptare qenë veçanërisht aktive. #Shqipëria duhet të forcojë më tej luftën kundër krimit të organizuar!/albeu.com


Shtuar 8.09.2021 17:09