Rama zbulon nëse përdori shërbimin e Inteligjencës për Rinasin dhe ka një mesazh për Ilir Metën

Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e sotme në një intervistë në “Log” në Abc News ka zbuluar se ai kishte informac ion mbi bllokimin e Kullës së Kontrollit nga kontrollorët në Rinas.

Gjatë emisionit ai u pyet nëse ka përdorur shërbimin e inteligjencës për të zbuluar këtë bllokim që pëzullua Rinasin për më shumë se 24 orë.

“Mjafton një inteligjencë natyrale për të mnjohur si funksionon mendja e Ilir Metës kur do të përmbysë dhe nuk është nevoja për të pasur shërbime inteligjente për të kuptuar veprimin e radhës. Shkon gjen një kontrollor leshko e leshko, tamam leshko.” , tha Rama. /albeu.com/