Rama takim “kokë më kokë” me Albin Kurtin në vilën qeveritare

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama dhe kryeministri e Kosovës Albin Kurti po zhvillojnë një takim “kokë më kokë”.

Takimi mes Ramës dhe Kurtit po zhvillohet në vilat qeveritare, teksa kryeministri i Kosovës ka mbërritur vetëm pak miniuta më parë.

Ende nuk duhet aryset e kësaj vizite.

Kujtojmë që dy vendet përuruan këtë vit shkollor abetaren e përbashkët unike, ndërsa mbledhja e fundit mes dy qeverive ishte më 20 qershor./albeu.com