Rama publikon foto nga stërvitja ushtarake në ujërat shqiptare, merr në dorë timonin e aeroplanmbajtësen

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë këtë të premte në stërvitjen e përbashkët mes marinsave amerikanë se bashku me forcat e marinës shqiptare, në ujërat tona territoriale.

Rama ka përfituar për t’u ulur në vendin e kapitenit dhe fotot i shpërndau në rrjete sociale

“Një ditë mbresëlënëse në aeroplanmbajtësen “Harry S. Truman”, e cila po kryen një stërvitje intensive në ujërat tona territoriale, së bashku me forcat e marinës shqiptare”, shkruan Rama./albeu.com


Shtuar 14.01.2022 18:06