Rama e thotë troç: Pazari për vota mes meje dhe LSI që bëri Ilir Metën President!

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar sonte në “Open” lëvizjet e tij dhe Metës të cilët e cuan këtë të fundit drejt postit të Presidentit.

Rama deklaroi hapur se nuk ishte ai që e bëri Metën President duke shtuar se nuk ishte as në dëshirën e tij por për shkak se nuk kishte votat për të bërë dikë tjëtër, pranoi Metën.

Pjesë nga fjala e Ramës:

President ilir Metën nuk e kam bërë unë! President Ilir Metën e kanë bërë votat e tij! Unë nuk i kam pasur votat për të bërë president një nga  partia ime. E kam thënë Meta do të ishte presidenti më i mirë për opozitën, po nuk e dija se do të lajthiste deri në këtë fazë. /albeu.com/

 

 


Shtuar 1.04.2021 21:35