Zbulohet ora e protestës,”Rithemelimi” thirrje: Bashkohuni me ne në datën 7 korrik

Protesta kombëtare e thirrur nga ish kryeministri Sali Berisha ditën e djeshme gjatë takimit me shoqërinë civil do të nisë në orën 19:00 të datës 7 korrik është përcaktuar të nisë

Faqja zyrtare e Rithemelimit ka shpërndarë në faqen e saj thirrjen për protestë me moton “për të shpëtuar Shqipërinë”.

“Bashkojuni Partisë Demokratike dhe Shoqërisë Civile më 7 korrik, ora 19.00”, thuhet në postim.