Protesta e opozitës, protestuesit nisin marshimin nga sheshi Skëndërbej, drejt Bulevardit: Mesazhi për liderët e BE-së (FOTO LAJM)

 

Ka nisur protesta e opozitës, e cila ishte paralajmëruar  të niste pikëtisht mesditën e sotme.

Me pankarta dhe flamuj kombëtar dhe të BE-së në duar qytetarat janë drejtuar drejt Bulevardit “Dëshmorit e Kombit”.

Protestuesit po marshojnë drejt Kryeministrisë me banderola pro Bashkimit Evropian në një kohë kur 27 liderët e 27 vendeve ndodhen në Tiranë për samitin e BE-së.

“Europe, throë us a life vest!”, shkruhet në një prej pankartave që mbahet nga protestuesit.