Presidenti austriak kafshohet nga qeni i homologes moldave (VIDEO)

Gjatë vizitës së Presidentit të Austrisë Alexander Van der Bellen në Moldavi është shënuar një incident i vogël.

Presidenti austriak u kafshua në dorë nga qeni i homologes së tij moldave.

Dy liderët po shijonin një shëtitje në kopshtin e rezidencës presidenciale në Kishinau, kur presidenti austriak tentoi të përkëdhelte qenin e presidentes moldave, i cili mbahej nga një person i sigurisë.

Kondruch, siç është emri i qenit të presidentit moldav, reagoi dhe kafshoi dorën e Va nder Bellen.

Presidentja e Moldavisë Maya Sandu i kërkoi falje homologut të saj austriak për incidentin fatkeq, duke pasur parasysh se qeni ishte frikësuar nga prania e të huajve.

Në një takim të mëvonshëm me kryetarin e parlamentit, Alexander Van der Bellen u shfaq me një fashë në dorën e dëmtuar./albeu.com


Shtuar 17.11.2023 08:06