Prek djali i artistit Radoja: Do ndrijnë akoma sytë e tu mbi ballin e vajzës

Është ndarë nga jeta në moshën 75 vjeçare si pasojë e koronavirusit aktori i njohur Guljelm Radoja.

Prej më shumë se një muaj, artisti ndodhej në spitalin e Durrësit dhe më pas u transferua në intubim në spitalin Shefqet Ndroqi, ku dhe ndërroi jetë ditën e sotme.

Në një postimi prekës në rrjete sociale në gjuhën shqipe dhe atë frënge, djali i artistit të njohur, pianisti Red Radoja, shkruan se sytë e të atit do ndrijnë akoma mbi ballin e vajzës, djalit, mbesave dhe nipit të vogël.

Postimi i plotë: 

Pushofsh në paqe bab!

Do ndrijnë akoma sytë e tu mbi ballin e vajzës, djalit, mbesave dhe nipit të vogël …

Repose en paix papa …

Tes yeux continuent à briller sur le front de tes enfants et petits-enfants.


Shtuar 5.05.2021 09:57