Predhë luftarake në Sarandë, reagon policia (FOTO LAJM)

Një predhë e vjetër luftarake është gjetur në Sarandë.

Predha mësohet se është gjetur tek plazhi i quajtur “Çentrali” në lagjen nr.1.

Njoftimi i Policisë:

Në datë 16.05.2022, ka ardhur njoftim në sallën operative të Komisariatit Sarandë, se tek plazhi i quajtur “Çentrali” në lagjen nr.1, Sarandë, është konstatuar një predhë e vjetër luftarake.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe pritet mbërritja e forcave antieksploziv, për çaktivizimin dhe heqjen e predhës./albeu.com/