Praktikonte makinën, shoferja e re përplaset me 8 gurë varresh

Një shofere e re e cila po praktikonte makinën brenda varrezave përfundoi duke u përplasur me 8 gurë varresh.

Ngjarja ndodhi në varrezat  e Wyoming në Melrose, Massachusetts, rreth orës 14:30 të së shtunës më 16 prill.

Shoferja ishte një grua 53-vjeçare e cila kishte marrë së fundmi patentën e saj.

Një i afërm po e ndihmonte me praktikën.

Fatmirësisht shoferja dhe shoqëruese i saj nuk pësuan lëndime.

Departamenti i Policisë së Melrose tha në një deklaratë: Nga hetimi paraprak rezulton se gruaja ka humbur kontrollin e mjetit, duke shkaktuar goditjen në gurët e lapidarit.

Policia megjithatë po heton përplasjen.

 


Shtuar 19.04.2022 19:15