Policia reagon zyrtarisht për arrestimin e Alda Klosit, për çfarë akuzohet ish-zyrtarja e Kryeministrisë

Policia e Shtetit ka reaguar zyrtarisht në lidhje me arestimin e ish-zyrtares së Kryeministrisë, Alda Klosi.

Në një njoftim bëhet me dije se Klosi dyshohet dyshuar për veprat penale “Refuzim për deklarim, mos deklarim, fshehjen ose deklarim i rremë i pasurive, interesave private të personave të zgjedhur e nënpunësve publik, ose i çdo personi tjetër që ka detyrimin ligjor për deklarim”, “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose të veprimatrisë kiminale” dhe “Deklarata e rreme përpara oficerit të policisë gjyqësore”.

Ajo u arrestua pasi pastruesja Rozeta Dobi dëshmoi në polici se vjedhja e parave nga banesa e Klosit ishte inskenim.

Njoftimi i policisë:

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Pastrimit të Parave dhe Asetet Kriminale ekzekutuan urdhrin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë dhe ndaluan shtetasen A. K. (Ç)., 41 vjeçe, banuese në Tiranë, e dyshuar për veprat penale “Refuzim për deklarim, mos deklarim, fshehjen ose deklarim i rremë i pasurive, interesave private të personave të zgjedhur e nënpunësve publik, ose i çdo personi tjetër që ka detyrimin ligjor për deklarim”, “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose të veprimatrisë kiminale” dhe “Deklarata e rreme përpara oficerit të policisë gjyqësore”. /albeu.com

 

 


Shtuar 4.02.2023 10:19