Plas gallata, Gosens më në fund e fiton një fanellë të CR7, por jo nga Ronaldo (VIDEO)

Cristiano Ronaldo tha “jo”, por shokët e tij të skuadrës së Atalantas u siguruan që Robin Gosens të merrte një fanellë të CR7.

Pasi kishte luajtur kundër Juve, mbrojtësi gjerman e pyeti Ronaldon nëse ai mund të kishte fanellën e tij të ndeshjes.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by TMW – Pagina Ufficiale (@tuttomercatoweb_official)

“Pas bilbilit të fundit, unë shkova tek ai, madje nuk shkova në audiencë për të festuar… por Ronaldo nuk pranoi,” zbuloi Gosens.

“E pyeta: ‘Cristiano, a mund të kem bluzën tënde?’

“Ai vetëm tha: ‘Jo’. Isha skuqur plotësisht dhe më vinte turp. Unë u largova dhe u ndjeva i vogël. E dini atë moment kur diçka e turpshme ndodh dhe shikoni përreth për të parë nëse dikush e ka vërejtur atë? Kështu u ndjeva dhe u përpoqa ta fsheh”.

Shokët e ekipit të Gosens në Gewiss Stadium bënë shaka për faktin se Ronaldo e refuzoi atë dhe vendosën të bashkohen për t’u siguruar që ai të merrte një fanellë të CR7 në fund të fundit.


Shtuar 13.04.2021 18:05