Përplasen dy mjete në Lezhë, njëra merr flakë (FOTO LAJM)

Dy makina janë përplasur në Lezhë, në vendin e quajtur kryqëzimi i Gjidarit.

Mësohet se nga aksidenti nuk ka të lënduar, por njëri nga mjetet ka marrë flakë.

Shërbime e Policisë dhe të zjarrefiksës ndodhen në vendngjarje.

Njoftimi i Policisë:

Lezhë/Informacion paraprak

Rreth orës 12:45, në aksin rrugor Lezhë-Shkodër, në vendin e quajtur “Kryqëzimi i Gjadrit” mjeti tip “Ford” me drejtues shtetasin A.S. është përplasur me mjetin tip”Fiat” me drejtuese shtetasen A.Z., ku si pasojë e përplasjes ka marrë flakë mjeti tip “Ford”.

Nuk ka njerëz të dëmtuar, vetem dëme materiale.

Sherbimet e Policisë dhe zjarrfikëses ndodhen në vendngjarje.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes./albeu.com


Shtuar 5.07.2021 13:17