Përfshihet nga flakët sipërfaqja me ullishte në fshatin Dushk të Lushnjës

Një zjarr ka përfshirë një sipërfaqe me ullishte në fshatin Dushk në Lushnjë.

Ky fshat ndodhet mes Lushnjës dhe Peqinin.

Sipas informacioneve, në vendngjarje janë zjarrfikëset e Lushnjës, Peqinit dhe Rrogozhinës, të cilat po punojnë për fikjen e flakëve.

Nuk dihen ende shkaqet e zjarrit./albeu.com


Shtuar 16.03.2024 17:27