Përfshihet nga flakët një banesë në Dukat të Vlorës

Një banesë në fshatin Dukat të Vlorës është përfshirë nga flakët.

Shkak dyshohet të jetë bër një shkëndijë elektrike, ndërsa në banesë nuk ka pasur njerëz.

Kanë qenë banorët e fshatit ata që kanë shkuar në ndihmë, duke u përpjekur të shuajnë zjarrin. Ndërkohë mësohet se është lajmëruar dhe zjarrfikësja./albeu.com

 

Shtuar 4.08.2021 15:43