Përfshihet nga flakët apartamenti në Elbasan, lëndohet 55-vjeçari që u përpoq të fikte zjarrin

Një apartament është përfshirë nga flakët në Elbasan.

Ngjarja ka ndodhur pasditen e të shtunës në lagjen “11 Nëntori”.

Në apartament ka qenë një 55-vjeçar, i cili gjatë kohës që ka ndërhyrë për të fikur zjarrin, është lënduar lehtë.

Pasi mori mjekim në spital, 55-vjeçari u largua për në banesë.

Zjarri është shuar, teksa dyshohet se u shkaktua për shkak të një shkëndije në pajisjen elektrike të ngrohjes.

Njoftimi i policisë:

Elbasan/Informacion paraprak

Në lagjen “11 Nëntori”, dyshohet se për shkak të një shkëndije në pajisjen elektrike të ngrohjes, ka rënë zjarr në banesën e shtetasit K. K., 55 vjeç, i cili gjatë kohës që ka ndërhyrë për të fikur zjarrin, është lënduar lehtë dhe pasi mori mjekim në spital, u largua për në banesë.

Grupi hetimor vijon punën për zbardhjen e plotë të shkakut të rënies së zjarrit.