PD siguron “kryeqendrën” e veriut, Kryemadhi dhe Tom Doshi rrëmbejnë nga një mandat

Eksperti zgjedhor, Agim Tutulani ka shpjeguar projeksionin në ABC për zgjedhjet e 25 prillit ku sipas tij, PD merr 6 mandate, PS 3 dhe është afër të katërtit.

Sipas tij partia e Jozefina Topallit nuk do arrijë të marrë mandat, ndërsa Tom Doshi merr 1 mandat.

“Nuk do ketë forcë. Lsi këtu ka qenë te pragu dhe më poshtë, ne dimë që këtu PD ka 6, PS 3 dhe është shumë afër të 4 dhe është pikëpyetje e madhe. LSI dhe PD luftojnë me njëra tjetër, janë të opozitës. Opozita do t’i ketë 6. PSD me 1,”tha ai.


Shtuar 25.04.2021 22:01