Pas tërmetit 4.5 ballë, qytetarët e Lushnjës dalin në rrugë

Të frikësuar pas lëkundjeve të tërmetit, dhjetëra banorë të Lushnjës kanë dalë nga shtëpitë.

Qytetarët kanë lënë apartamentet dhe po qëndrojnë në rrugë, pavarësisht temperaturave të ulëta.

Pak minuta pas mesnate, një tërmet 4.5 i shkallë Rihter u regjistrua në Dushk të Lushnjës. Lëkundjet u ndjenë edhe në qytete të tjera, përfshirë Tiranën, Durrësin, Elbasanin e Vlorën, trasnmetin TCH.


Shtuar 14.01.2024 01:10

Tags: