Pas Kukësit dhe Dardhës, nis bora dhe në Dibër (VIDEO)

Pas Korçës dhe Kukësit, reshjet e para të dëborës në Veri-Lindje të vendit.

Në zonat malore të Kalasë së Dodës dhe Lurës, bora sapo ka nisur të shtresëzojë, ndërsa në lartësi mbi 1500 trashësia ka arritur në mbi 10 cm.

Mjegulla e dendur e bën të pamundur pamjen. Deri tani nuk raportohen probleme në rrugë si pasojë e reshjeve të shiut, të rënë gjatë natës./albeu.com


Shtuar 14.10.2021 09:57

Tags: ,