Pas Bashës, drejtuesja e OSBE-ODIHR shkon në zyrën e Ramës

Pas takimit me kreun e PD Lulzim Basha, drejtuesja e misionit të OSBE-ODIHR, Ursula Gacek po zhvillon një takim me kryeministrin Rama në selinë e PS.

Në fokus të takimit janë zgjedhjet e 25 prillit, ku Gacek po njihet me pretendimet e udhëheqësve politik në Shqipëri.

Pritet që OSBE-ODIHR pritet që të nxjerrë raportin përfundimtar mbi parregullsitë dhe rekomandimet e tyre mbi procesin zgjedhor. /albeu.com/

 


Shtuar 4.05.2021 15:36