Parashikimi i motit për ditën e diel (FOTO LAJM)

Përshëndetje nga SHMU!

Kjo fundjavë do të karakterizohet nga hyrja e masave të paqendrueshme.

Ditën e diel paqëndrueshmëria do të jetë më e dukshme pasi do të përfshijë më shumë territor. Në mesditë reshjet do të kenë karakter shtrëngatash si dhe rrufe të izoluara me breshër. Kjo situatë do të sjellë rënie temperaturash gjatë orëve të mesditës.

Era do të fryjë kryesisht nga veriperëndimi e lehtë e hera herës do të fitojë forcë deri 12m/sek. Valëzimi në dete i forcës 3 ballë.

Shtuar 17.07.2021 23:40