Parashikimi i motit për datën 27 maj 2022

Moti parashikohet kryesisht i kthjellët dhe në mesditë me zhvillime vranësirash të cilat do të marrin karakter të dendur përgjatë maleve. Në mesditë e pasdite në këto zona reshje shiu në formën e shtrëngatave të shiut dhe breshërit me rrufe.
Era do të fryjë e lehtë e mesatare nga kuadrati i jugut.
Valëzimi i forcës 2 ballë.
Temperaturat parashikohen:
në zona malore 16 deri 32°C
në zona e ulëta 17 deri 35°C
në zona bregdetare 18 deri 34°C
Ju urojmë një pasdite të mbarë!/albeu.com