Parashikimi i motit për datën 10 qershor 2023

Për fundjavën që presim përpara vendi ynë do të ndikohet nga kushte relativisht të paqëndrueshme atmosferike.

Në këtë mënyrë për ditën e Shtunë moti parashikohet kryesisht i kthjellët por nuk do të mungojnë edhe alternimet e vranësirave kalimtare kryesisht pas orëve të mesditës.

Këto vranësira do të shoqërohen me reshje shiu me intensitet të ulët dhe lokalisht shtrëngata afatshkurtra.

Për temperaturat shikoni hartën më poshtë:

 

 


Shtuar 10.06.2023 07:15