Parashikimi i motit ditën e shtunë

Përshëndetje nga SHMU!

Për ditën e shtunë moti do të jetë kryesisht i kthjellët por nga orët e mesditës deri ato të pasdites do të ketë vranësira kalimtare (përjashtuar vijën bregdetare). Në relievet malore në lindje parashikohen reshje shiu në formën e shtrëngatave dhe rrebesheve dhe lokalisht shoqëruar me shkarkesa elektrike dhe breshër.

Sa i përket temperaturave ato për ditën e nesërme do të vijojnë të mbeten të larta ndërsa për ditën e shtunë parashikohet një rënie e tyre kryesisht në vlerat e mesditës.


Shtuar 9.07.2021 23:18

Tags: