Opozita proteston, Rama vizitë në Turqi/ Flet Noka: Është një turist shëtitës, jo kryeministër

Në një intervistë televizive, Flamur Noka, ka folur lidhur me protestën e opozitës, e cila pritet të mbahet pas pak orësh para Kryeministrisë.

Noka deklaron se opozita do t’i japë një mesazh sot kryeministrit Edi Rama, se bashkimi i opozitës do afrojë fundin e tij.

Në lidhje me faktin se ndërsa opozita proteston, kryeministri Rama ndodhet për një vizitë në Ankara,  Noka shprehet se ai nuk është kryeministër i vendit, por një turist shëtitës që e ka pasur Shqipërinë tranzit.

Sali Berisha drejton PD dhe është i pranishëm në çdo aspekt të jetës sonë politike. Drejton e koordinon çdo aksion politik të PD dhe opozitës. Me gjithë përpjekjet e regjimit për ta izoluar dhe eliminuar politikisht, dita e sotme është një mesazh për regjimin që kjo betejë është e humbur. Beteja për liri nuk fitohet me pranga.

Berisha do të jetë në shesh duke përdorur teknologjinë. Ai sfidon sot regjimin, duke u thënë që ky regjim nuk ka mundësi të nënshtrojë demokratët.

Sot ata janë bashkë dhe bashkimin e ka udhëhequr Berisha.

Rama në Turqi, fakt që vetëm kryeministër nuk ka qenë gjithë kësaj kohe.

Ishte një turist shëtitës. Arsye edhe më e madhe për të rrëzuar McGonigalin shqiptar. E ka pasur Shqipërinë tranzit”, tha ai.

 


Shtuar 20.02.2024 14:54