Nuk kanë fund skandalet, mësoni çfarë i ka ndodhur kësaj here turistes maqedonase në Vlorë

Nuk kanë fund skandalet me turistët që po vizitojnë vendin tonë. Së fundmi, një turiste nga Maqedonia, e cila kishte zgjedhur Vlorën për të ka rënë pre e grabitjes.

Policia e Vlorës, bëri me dije se një 34 vjeçar, me inicialet I. B., banues në Vlorë, i ka vjedhur çantën me sende personale shtetases maqedonase.

Kjo ka ndodhur në lagjen “Uji i Ftohtë” dhe turistja ka bërë kallëzim në Polici. Mësohet se autori u vu në pranga.

Ndërkaq, blutë e Vlorës bëjnë me dije se kanë referuar materialet në Prokurori, për t’u hetuar në gjendje të lirë, shtetasi E. F., 28 vjeç, pasi gjatë një konflikti të çastit, në Dhërmi, ka goditur me grusht shtetasin L. M.


Shtuar 4.07.2021 13:23