Nuk ka qetësi për Turqinë, goditet nga një tjetër tërmet

Prej më shumë se një muaji Turqia duket se nuk po gjen qetësi, pasi ndodhet nën goditjen e vazhdueshme të tërmeteve.

Pak minuta më parë Rurqia përjetoi sërish lëkundje të forta pasi u godit nga një tërmet me magnitudë 4.6.

Kujtojmë ë mëngjesin e 6 shkurtit Turqia dhe Siria u goditën nga një tërmet pokaliptik që shkaktoi dhjetëramijëra të vdekur, mijër të plagosur si dhe mijëra ndërtesa të rrëzuara.

Që prej asaj dite turqia vijon të goditet nga tërmete të forta.


Shtuar 14.03.2023 16:01