Nora Gjakova merr medaljen e dytë të artë në “Tokio 2020”, Basha: Kosova po na nderon të gjithëve

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka uruar kampionen olimpike Nora Gjakova për fitoren e medaljes së artë në “Tokio 2020”.

“Gëzojmë për medalisten e artë Nora Gjakovën dhe për Kosovën sepse ky nuk është vetëm një sport por një shtet që nëpërmjet sportit ngrihet ballëlartë në arenën ndërkombëtare dhe na nderon të gjithëve! Historike”, shkruan Basha./albeu.com


Shtuar 26.07.2021 12:52