Noizy kërcënon këngëtarin serb pas ftesës nga Bashkia e Korçës: Anulojeni ose do nxis fansat! (FOTO LAJM)

Ftesa e Goran Bregovic në festën e birrës në Korçë ka nxitur reagime të shumta në radhën e artistëve shqiptarë. I fundit që ka reaguar i revoltuar e madje ka kërcënuar se do të dhunojë këngëtarin serb është reperi i njohur, Noizy.

Përmes disa postimeve në Instagram ai shprehet se Goran Bregovic nuk e njeh askush në Korçë dhe nuk ka pse të jetë i ftuar. Po ashtu ai shkruan se nëse nuk anulohet ftesa, ai do të nxisë fansat e tij, që ta godasin me shishe birre në kokë. Noizy shprehet se në Shqipëri ndodhet edhe Dua Lipa, kështu që organizatorët e festivalit mund të ftojnë atë nëse duan një artist me famë botërore.

“Bashkia e Korçës çne ai këngëtar për festën e  birrës? Kush e njeh atë në Korçë? Anulojeni. ‘Cancel atë’ ose unë do nxis fansat. Ashtu siç nxiti ai në luftën e Kosovës. Shishe birra kokës. Çuna e dini vetë ju. Shishet plot jo bosh, se desh harrova. Dua Lipa është këtej. Plus e njeh gjithë bota… Thirreni atë”, shkruan Noizy në disa postime.


Shtuar 5.08.2021 21:57