Një person futet me granatë në dorë në Parlament, kërcënon ta plasë

Një incident është regjistruar ditën e sotme në Ukrainë. Një person është futur në parlament me një granatë në dorë dhe ka kërcënuar se do ta plasë.

Ka qenë i menjëhershëm reagimi i rojës, i cili ka thirrur policinë. Këta të fundit e kanë arrestuar.

Nga incidenti nuk pati të lënduar dhe sipas policisë personi që kërcënoi me granatën e dprës rrezikon 15 vite burg./albeu.com

Shtuar 4.08.2021 12:36